Güzellik

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Hazırlayan  | 

Etkileyici ve kusursuz göz makyajının sırrı, buğulu bakışları yaratmakta. Özellikle son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz “smokey eyes” makyajını önceden daha çok gece makyajlarımızda kullanırken artık günlük hayatımızda da kullanır hale geldik. Tabii biraz yoğunluğunu azaltarak…

Makyajınıza başlamadan önce yüzünüzü nemlendirin ve ardından primer uygulamayı ihmal etmeyin. Primer, yani makyaj bazı makyaja başlamadan önce bize alt yapı oluşturarak astar bir tabaka olacak ve makyajımızın kusursuz görünmesinde katkı sağlayacak. Göz makyajınız için yağsız olanları kullanmanızı öneririz çünkü ilerleyen saatlerde göz kapaklarınız yağlanıp, farda topaklanmalar yaratabilir.

Göz makyajımızı yapmaya far ile başlıyoruz. Smokey eyes göz makyajı için gri(gündüz kullanacaksanız kahve) farımızı alıyoruz ve içten dışa doğru uyguluyoruz. Ardından yumuşak olan göz kalemimizi alıp kirpik diplerimizden bir çizgi çekiyoruz. Bunu yaparken çizginin çokta düzgün olmasına dikkat etmeyin çünkü fırça yardımıyla ya da parmağımızla yayacağız.

NOT: Biz gümüş ve kahve tonlarını he ön planda tutsakta siz makyajınızda gül kurusu gibi siyaha yakışan renk tonlarını da kullanabilirsiniz.

Üçüncü adımda gümüş(gündüz içinse açık kahve tonları) renkli farımızı alıyoruz ve gözümüzün iç kısmına sürüyoruz. Bu far gözümüzde aydınlatıcı görevini görecek. Ardından bir fırça yardımıyla alt ve üst kirpik diplerinize koyu far sürün.

smokey eye maryam nasıl yapılır

Sonraki adımda gözlerinize eyeliner çekin ve gözleriniz büyük ise göz kaleminizle gözünüzün içini de boyayın. Gözleriniz küçük ise bunu yapmayın çünkü gözlerinizin daha küçük gözükmesine neden olur. Son aşama da ise bol hacim veren maskaranızı iki kat uygulayın.

dumanlı göz makyajı

Eğer gündüz smokey eyes makyajını kullanacaksanız gözlerinize eyeliner çekmeyin ve makyajınızı daha hafif yapın. Unutmamanız gereken bir diğer nokta ise, yoğun bir göz makyajı yaptıktan sonra dudaklarınızı azıcıkta olsa renklendirmeniz gerektiği. Çok abartılı renkler kullanmayarak parlatıcı ya da nude tonlarda ruj kullanmalısınız.

1994 yılında Yalova'da doğdum. İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünü bitirdim. Kadın, moda, güzellik konularına ilgim olduğundan modernkadin'ı kurarak yazılar paylaşmaya başladım.

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir