Cilt Bakımı

Göz Altı Morluklarını Yok Etmenin Yolları

Hazırlayan  | 
Önceki1 of 4
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

Sosyal hayatımızı ve yaşantımızı oldukça etkileyen göz altı morlukları bazen ortaya çıkar ve birkaç gün içerinde yok olur. Uykusuzluk, aşırı stres, yorgunluk, sigara kullanmak, sık alkol kullanımı gibi nedenler göz altı morluklarının oluşumunu tetikler. Göz altlarındaki kılcal ve ince damarlardan kaynaklanan sorunlardan birisi olan göz altı morluklarından kurtulmak mümkün.

Öncelikle vücudumuzun dörtte üçünü oluşturan su çok önemli. Göz altı morlukları susuz kalmanın(dehidrasyon) da belirtisidir. Ayrıca su vücuttaki toksinlerin atılmasına da yardımcı olur. Günde 7-8 bardak su içmeye özen gösterin.

 

Beslenme düzeninize dikkat edin. Göz altı morluklarının oluşma nedenlerinden biri de vücuttaki fazla toksinlerdir. Fazla kahve tüketiminden kaçının, sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklarınızı azaltın ve sabah kahvaltınızı yapmayı ihmal etmeyin.

Düzenli uyku , göz altı morluklarının geçmesi için en bilinen ve doğru çözümlerden biri. Modern şehir hayatında zor da olsa uyku planlamasını yapmalı, her gün aynı saatlerde uyuyup uyanmaya dikkat etmelisiniz. Uyuduğunuz yer ılık, sessiz ve karanlık olmalı.

 

Önceki1 of 4
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

1994 yılında Yalova'da doğdum. İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünü bitirdim. Kadın, moda, güzellik konularına ilgim olduğundan modernkadin'ı kurarak yazılar paylaşmaya başladım.

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir