Güzellik

Kuaför Çilesini Bitiren Trend!

Hazırlayan  | 

Moda her geçen gün değişiyor ve bu sefer değişim yüzümüzü güldürdü. Özellikle saçlarını sarıya boyatan kadınlar için tam bir çile olan diplerin gelmesi artık bakımsız bir görünüm olmaktan çıkarak moda olmaya başladı. Her kuaföre gitme çilesinden kurtaran bu akıma ünlü isimler de çoktan dahil oldu.

Ombre saçtan sonra böyle bir akımın gelmesi muhtemeldi. Dibi gelmiş saçlar aslında ombreye çok benziyor. Ombreden tek farkı, ombre saçlarda renkler arasında koyudan açığa yumuşak bir geçiş varken dibi gelmiş saçlarda geçiş olmadan bir anda  koyu tona geçilmesi diyebiliriz.

Uzun zamandır sinyallerini veren bu trend MTV Ödüllerinde bir anda gündeme oturdu. Törene gelen birçok ünlünün dip boyasının geldiği ve umursamadan sergilediği tören yeni bir akımın başlamasına sebep oldu.

Saç Boyasından Kurtulmak İstiyorsanız Tam Zamanı

Saç rengi fark etmeksizin her saçın uyguladığı trend. Saçları platin sarısına boyalı birinin kumral rengi saç diplerinin gelmesi renkler arasında yumuşak bir geçiş sağlarken; pembe, mavi, yeşil gibi renklerde renk geçişi bir anda olması ise beklenmedik bir şekilde güzel duruyor.

Yavaş yavaş her alanda doğallığa dönmeye başlayan modacıların sonucu ortaya çıkan bir trend dipleri gelmiş saçlar. Miley Cyrus bu trendin öncülerinden.

Şimdilerde bu tarz moda akımlarını sevsek de ilerisi için pek yorum yapamıyoruz. Belki de bir on sene sonra fotoğraflarımıza bakıp ne kadar bakımsız saçlarım varmış diye düşünebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Ombre Saç Evde Nasıl Yapılır?

1994 yılında Yalova'da doğdum. İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünü bitirdim. Kadın, moda, güzellik konularına ilgim olduğundan modernkadin'ı kurarak yazılar paylaşmaya başladım.

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir