Güzellik

Ombre Saç Evde Nasıl Yapılır?

Hazırlayan  | 

Birkaç senedir saç trendlerinin başında gelen ombre saçlar saçlarına hareket katmak isteyenler için mükemmel bir seçenek. Ombre saç üst kısımları koyu uç kısımlara doğru ise kontrast oluşturacak şekilde daha açık tonların kullanıldığı bir saç modelidir. Bu saç ile doğallığınızdan ödün vermeyip tarz bir görüntüye sahip olacaksınız.

Güneşte açılmış gibi görünen ombre saçın bir artı yönü daha var. Saç boyası saç diplerinize gelmediğinden saçlarınızda çok fazla yıpranma olmaması en büyük artısı. Sarı, kestane, kızıl ve karamel tonlarındaki ombre saçlar oldukça popüler. Ombre saçı kozmetik marketlerde satılan ombre saç için özel olarak üretilmiş saç boyaları ile yapmak oldukça kolay. Ancak kendinize güvenmiyorsanız güvendiğiniz bir kuaföre gidip yaptırmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Cilt Alt Tonunuza Uygun Saç Renginizi Biliyor Musunuz?

Gerekli Malzemeler

Gelelim evde ombre saç yapımına. Öncelikle kendi saç renginize uygun olacak bir boya seçin. Ombre saçı yaparken ihtiyacınız olanlar; ombre saçlar için özel üretilmiş saç boyası, ince bir tarak ve saç kurutma makinası.

Boyamaya başlamadan önce saçınızı ince tarağınızla tarayarak pürüzsüz hale getirin ve saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Daha sonra boya paketinizden çıkan boyama talimatlarını okuduktan sonra boyayı hazırlayıp içinden çıkan özel ombre fırçasıyla hazırladığınız boya karışımını uçlardan başlayarak uygulayın.

 

Boyayı uygulamaya başlamadan önce renk geçişlerinin ne uzunlukta olacağına karar verin ve uygularken karar verdiğiniz boyun 2 cm aşağısından başlayarak boyayı fırçayla sürün. Ardından fırçaya yeni boya eklemeden aynı işlemi biraz daha yukarıdan yapın ve uygulamanızın ahenkli ve hep aynı şekilde olduğuna dikkat edin. Düzgün yapmazsanız mükemmel bir geçiş sağlayamazsınız.

ombre saç

Yukarıdaki işlemi tüm saçınıza uygulayın. Boyama işlemi bittiğinde boyanın saçta iyice dağılıp dağılmadığından emin olun. İstediğiniz saç tonuna bağlı ortalama 20 dk bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Uçlarda oldukça sarı bir ton yakalamak istiyorsanız en uzun bekleme süresini uygulayın. Doğal gözükmesini istiyorsanız minimum süre tutmanız yeterli olacaktır. Güle güle kullanın.

İlginizi çekebilir: Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

1994 yılında Yalova'da doğdum. İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünü bitirdim. Kadın, moda, güzellik konularına ilgim olduğundan modernkadin'ı kurarak yazılar paylaşmaya başladım.

  1. Pingback: Kuaför Çilesini Bitiren Trend! - Modern Kadın

  2. Pingback: Cilt Alt Tonunuza Uygun Saç Renginizi Biliyor Musunuz? - Modern Kadın

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir