Alışveriş

Sezon İndirimlerinde Ne Almalı?

Hazırlayan  | 

Yazın bitmesine çok az bir zaman kaldı. Mağazaların sezon sonu indirimleri ve bayram indirimi bir araya gelince alışveriş yapmak ise kaçılmaz bir durum. Peki bu indirimleri nasıl düzgün değerlendirebiliriz? İndirimin büyüsüne kapılıp hiç kullanmayacağınız bir şey almanızı istemeyiz. Bu durumu önlemek ve doğru şeyler almak için yazımıza göz atmanızda fayda var. indirimde nasıl alışveriş yapılmalı 

indirim alışverişi

Alışverişe çıkmadan önce neye ihtiyacınız var ona karar verin. Dolabınızın karşısına geçin ve bana bu bu bu lazım diyin. İhtiyaçlarınızı bilmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Sırf indirimde diye bir ürün almayın. Bir mağazaya girdiğinizde birşey almadan çıkabilirsiniz. İndirim var diye bir ürün almak zorunda değilsiniz. Belki o an beğendiğiniz elbise ya da şort o fiyatı hakediyordur ama hiç giymeyecekseniz almayın.

Bir kıyafeti alırken kaç kere giyeceğinizi düşünün. Alacağınız elbiseyle ya da pantolonla kaç kombin yapabiliyorsunuz. Gardrobunuza dahil olabiliyor mu yoksa çok mu zıt kalıyor? Zıt kalıyorsa indirim etiketine kandınız bizden söylemesi.

sezon indirimden neler almalı

Sezonda moda olan ürünleri olabildiğince sezon başında alın. Pahalı da olsa en popüler kıyafeti alarak tüm yaz modayken kullanabilirsiniz. Seneye belki de unutulacak demode olacak bir kıyafet için boşa para harcamayın.

Peki İndirimlerde Ne Almalı? indirimde nasıl alışveriş yapılmalı 

Nelerden uzak durmalısınız, neleri almamalısınızdan biraz bahsettik. Şimdi neler almalısınızdan bahsedelim.

Aksesuarlar her zaman doğru seçimdir. Her kıyafeti bir anda son modaya uygun hale getirmenizi sağlar. Kendi tarzınızı göstermenize yardımcı ürünlerdir.

Her zaman trendleri takip edin gelecekte hangi trendler olacakmış bakın. Hangi trendin bir iki sene kalıcı hangisinin bir sezonda uçup giden olduğunu fashion bloggerları takip ederek ve birazda iç güdülerinize güvenerek tahminde bulunabilirsiniz.

Abiye kıyafetleri almak için doğru zaman indirimler diyebiliriz. Önceden de bahsettiğimiz gibi kıyafeti kaç kere giydiğimizle fiyatını hesaplamamız gerekiyor. Ve bu durumda en zararda olduğumuz kıyafetler özel günlerde giydiğimiz elbiseler. Abiye kıyafetleri ancak bir düğün bir nişanda giyebiliriz, hepimiz biliyoruz ki aynı kıyafetle düğün düğün dolaşmıyoruz. Üç beş sene sonra da büyük ihtimalle dikkatimizi farklı birşey çekiyor ve onu alıyoruz. Bu nedenle indirimlerde almak en mantıklısı.

Çok araştırın. Outlet mağazaları, avmlerde bol bol dolaşın. Outlet mağazalarında indirimler dışında da indirim halinde olduğundan ne zaman ne çıkacağı belli olmaz. Belki alışveriş yapmaya çıkmamışsınız ama uygun fiyata güzel bir kıyafete hangi kadın hayır diyebilir ki!

Her sezon moda olabilecek klasik şeyler alarak indirimi mükemmel bir fırsata çevirebilirsiniz. Örneğin çiçek desenli uzun elbise, topuklu ya da düz sandalet ya da bir t-shirt alabilirsiniz.

Sizin moda-trend fark etmeden, her zaman giydiğiniz tarza uygun t-shirt, pantolon ya da elbise görürseniz kaçırmayın. Kendinizi içinde iyi hissettiğiniz kıyafetleri her zaman giyersiniz.

1994 yılında Yalova'da doğdum. İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünü bitirdim. Kadın, moda, güzellik konularına ilgim olduğundan modernkadin'ı kurarak yazılar paylaşmaya başladım.

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir