Cilt Bakımı

Siz Uyurken Cildiniz Güzelleşmeye Devam Etsin

Hazırlayan  | 
Önceki1 of 3
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

Uyumak bedenimiz için ihtiyaç. Tüm gün full çalışan organlarımız uyurken dinlenmeye ve yenilenmeye çekiliyor. Buna cildimiz de dahil. Gündüz nemlendiriciler ve güneş kremleriyle dış etkenlere karşı cildimizi korumaya çalışıyoruz. Peki size uyurken de cildinize istediği bakımı verebileceğinizi söylesek? Yatmadan önce uygulayacağınız bir iki maskeyle yeni bir güne parlak canlı ihtiyacı neme ulaşmış bir cilt ve parıldayan saçlarla uyanmak mümkün.

Yüz İçin Aloe Vera

2018 yılında bol bol adını duyacaksınız Aloe Vera bitkisinin. Önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi hindistan cevizi yağının yerini alacak. Bir kaktüs türü olan Aloe vera içerisinde bulundurduğu A,C ve E vitaminlerinden dolayı yüz için tüm ihtiyaçlarını karşılayan doğal bir maske görevini görüyor. Aloe vera bitkisi cildinizin melanin tabakasındaki bozukluklar sebebiyle veya güneşten kaynaklı kahverengi lekeleriniz varsa açmaya yardımcı olmakla birlikte, sivilceli bir cilde sahipseniz düzenli kullanımlarda kurutur.

Aloe vera doğal bir bakım sunduğundan her cilt tipi için uygundur. İsterseniz direkt bitkinin içindeki jeli direkt uygulayabilir, isterseniz biraz bal ve limon ile karıştırıp maske gibi de kullanabilirsiniz. Yüzünüze, ellerinize ve boynunuza haftada iki-üç kere kullanın. Cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi veren aloe veranın ince kırışıklarınızı da azalttığını gözlemleyeceksiniz.

Önceki1 of 3
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

1994 yılında Yalova'da doğdum. İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünü bitirdim. Kadın, moda, güzellik konularına ilgim olduğundan modernkadin'ı kurarak yazılar paylaşmaya başladım.

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir