Sağlık

Tatil sonrası depresyon kapınızı çalmasın!

Hazırlayan  | 
Önceki1 of 4
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

Günlük tempo içerisinde, stres, şehir yaşamı, sorumluluklar ve çalışma hayatının hepimizi zihnen, bedenen yorduğu bir gerçek. Rahatlamak için en önemli fırsatımızsa tatiller…

Peki, dinlenmeyi beklerken tatilden döndükten sonra niye birçoğumuz kendimizi daha yorgun hissediyor ya da tatil sonrası depresyonu yaşıyoruz? Bu durumun tatilin süresi ya da şeklinden bağımsız verimli geçirilmemesinin sonucu olduğunu söyleyen Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nden Uzman Klinik Psikolog Reyhan Algül, tatilde olan ya da plan yapanlar için, gündelik hayata daha verimli başlamaya yardımcı olacak önerilerde bulundu…

Kendimizi yenilememiz ve elbette dinlenerek yeniden başlama gücünü elde edebilmemiz için kısa ya da uzun tatiller öncelikli ihtiyaçlarımızdan biri haline geldi. Tatil tercihlerimiz duygusal ihtiyaçlarımıza göre değişkenlik gösterse de hepimizin amacı bedenimizin ve ruhumuzu aynı anda dinlendirebilmek.

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nden Uzman Klinik Psikolog Reyhan Algül, tatilden istenen verimin alınabilmesi için, ne istenildiğine karar verildikten sonra buna uygun bir tercih yapılmasını öneriyor.

Önceki1 of 4
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

Modern'in kurucularından olan Atakan, web yayıncılığına gönül verenlerden. Aynı zamanda tam bir teknoloji tutkunu olan Atakan, sürekli Modern'i daha iyi bir hale getirmeye çalışıyor.

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir