Egzersiz

Tatilde de fitness mı yapılır?

Hazırlayan  | 
Önceki1 of 5
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

“Tatilde de fitness mı yapılır?” demeyin. Uğruna yıl boyu ter döktüğünüz bikini vücudunu, dahası sağlığınızı korumanın yolu tatilde de egzersiz düzenini sürdürmekten geçiyor. İşte yazın hararetiyle motivasyonu kırılanlar, sporu gündem dışı bırakanlar için Herbalife Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton’ın 9 maddelik fitness’a devam rehberi.

Tatil dönemi fitness ve sağlıklı yaşama en gönülden bağlı olanlarımızın bile iradesini test edebilir. Ancak yaz döneminde fitness’a ara vermek yeniden istediğimiz görünüme sahip olmamızı zorlaştırabilir. Tatil döneminde kilo kaybı ve vücut kompozisyonu hedeflerimizi devam ettirmemizin önemli olduğunu belirten Samantha Clayton “Motivasyonu korumak ve plana bağlı kalmak için küçük ama etkili yöntemler bulmak çok önemlidir”diyor. Clayton’ın tatil boyunca sağlıklı ve hareketli kalmamıza yardımcı olacak temel fitness listesi ise şöyle:

Program hazırlayıp hedef koyun

Tatil dönemi sağlıklı yaşamayı bir yaşam biçimi haline getirenler için bile bir tür irade testine dönüşebilir. Hali hazırda kilo verme ya da vücudunuzu şekillendirme çabasındaysanız kendinize bir fitness programı ve olmazsa olmaz besinler listesi hazırlayıp tatil boyu hedefinizden şaşmayın.

Önceki1 of 5
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir