Moda

Trend Alarmı: Omuzlar Fora

Hazırlayan  | 

Kayık yaka olarak bilinen omuz dekolteli üstler bu yaz sezonunda bizlerle. Çoğu markanın koleksiyonunda yer verdiği omuz dekolteli bluzlerden en az bir tane almak şart.

Geçtiğimiz birkaç sezondur moda olan crop topların yerini omuzları açıkta bırakan bluzler aldı. Bu bluzleri ilk olarak podyumlarda gördüğümüz ardından moda haftalarında ünlü bloggerların giyerek sokak modasına taşıdılar. Fırfırlı, işlemeli, dantelli, düz, pötikareli, renk renk, desen desen bir sürü çeşidi bulunuyor.

kayık yaka

Omuz Dekolteli Kıyafetlere Kombin Önerileri

Kot etek ve şortlarla kombinleyerek tam bir yaz kombini yapabilir ya da geniş paça pantolonlarla fırfırlı omuz dekoltesi olan bluzu kombinleyerek İspanyol esintileri yaratabilirsiniz. İsterseniz omuzdan dekolte veren elbise ve tulumları tercih ederek kombin derdinden de kurtulabilirsiniz. Kıyafetlerinizin altına topuklu ayakkabı giyerek kombininizi klasikleştirebilir, spor ayakkabı tercih ederek daha günlük spor görünebilirsiniz.

omuzlar fora

Omuz dekolteli kıyafetleri giyerken dikkat etmeniz gereken nokta ise, bele oturan bluz olmadıklarından sizi olduğunuzdan daha iri kilolu gösterebilirler. Bluzun altına yüksek belli etek veya pantolon giyer ve içine sokarsanız proporsiyonunuz daha düzgün gözükecektir.

1994 yılında Yalova'da doğdum. İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünü bitirdim. Kadın, moda, güzellik konularına ilgim olduğundan modernkadin'ı kurarak yazılar paylaşmaya başladım.

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir