Seyahat

Uzakdoğu’nun Gizli Hazinelerini Keşfedin!

Hazırlayan  | 
Önceki1 of 4
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

Köklü geleneklerin ve yüzlerce yıllık öğretilerin merkezi olan Uzakdoğu, büyüleyici doğası, renkli kültürü ve zengin tatlarıyla gizemli ve egzotik bir tatil cenneti. Kendini turkuaz sularda hayal edenler ve özgün bir kültür tanımak isteyenler için çok farklı alternatifler sunan Uzakdoğu, meraklılarını büyük keşfe davet ediyor.

Görkemli tapınakları ve büyüleyici sahilleriyle Uzakdoğu egzotik bir tatil düşleyenlerin rüyalarını süslüyor. İhtişamlı sarayları, yüzen çarşıları, kauçuk ormanları, sabahlara kadar süren çılgın gece hayatı, etkiyici iklimi ve bitki örtüsü ile Uzakdoğu’nun incileri Yangon, Hanoi, Phnom Penh ve Bangkok gezginleri unutulmaz bir tatil yaşamaya davet ediyor.

Renklerin, kokuların ve tatların içerisinde egzotik bir yolculuk şehri: Bangkok

Doğunun geleneksel yaşamı ile Batı modernizminin bir arada kaynaştığı Tayland’ın Melekler Şehri olarak adlandırılan Bangkok, her köşe başında karşınıza çıkan tapınakları ve son yıllarda hızla yükselen gökdelenleri, iş merkezleri, şık otelleri, dünya markalarına ev sahipliği yapan lüks alışveriş merkezleri ile adeta Asya’da parlayan bir çekim merkezi haline geldi.

Sükûnete ve huzura davet eden felsefesi ile insanda farklı boyutlar açan şehirde, Budizm inancının yansımaları, yemekler, kültür ve mimari de fazlasıyla ön plana çıkıyor. Zümrüt Buda’nın ruhunuzu dinlendirmesine, kraliyet sarayının şaşaalı görüntüsünün sizi büyülemesine engel olamayacaksınız.

Bangkok’ta görmeniz gerekenler bununla sınırlı değil elbette. Güç ve ihtişamın sergilendiği Kraliyet Sarayı, yarım saatlik bir deniz yolculuğu sonrası ulaşılan yüzen çarşısı, akıl almaz şovların sergilendiği timsah ve yılan çiftlikleriyle bu şehir hafızalarınızda unutulmaz karelerle yer ediniyor. Ayrıca Bangkok, yemek severler için de bir cennet. Bu devasa şehrin her köşesinde Tay ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini uygun fiyatlarla deneyimlemek mümkün.

Önceki1 of 4
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir