Beslenme

Yaşlanmayı Hızlandıran 5 Neden

Hazırlayan  | 

Hepimiz genç ve güzel olmayı isteriz. Ancak fark etmeden yaptığımız yanlışlar da var. İşte yaptığımız yanlışlar!yaşlanmayı hızlandıran nedenler 

Şok Diyetler

Hepimiz birden zayıflamak, yaza güzel bir görüntüyle başlamak isteriz. Bir ada sıkı bir diyete girer, spor yaparız. Ancak bu çok yanlış. Şimdi güzel bir görüntüye sahip olabiliriz ancak yaşlandıkça vücudumuz elastik özelliğini kaybedip kırışıklık ve sarkma ile karşı karşıya kalabiliriz.

Hareketsizlik

10 BİN ADIMLA VÜCUDUNUZDA NELERİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ?

İş ve ev arasında olan hayatımıza egzersizi eklememiz gerekiyor. Egzersiz yapmanın amacı sakatlanmaları önlemektir ve araştırmalara göre haftada 3 kez 30 dakikalık yürüyüşler ileriki yaşlarda düşme riskini azalttığı gibi sakatlanmaları da önlediğini ortaya koymuştur.

Meyve ve Sebze Yememek yaşlanmayı hızlandıran nedenler

Yaşımız ilerledikçe daha az kaloriye ihtiyacımız olur. Sağlıklı bir yaşlanma istiyorsak gereken kaloriyi abur-cuburlarla elde etmek yerine sebze ve meyvelere yönelmeliyiz. Sebze ve meyve yediğimiz kadar omega-3 kaynağı olan balık ve lif kaynağı olan tahılda yemeliyiz.

Az Uyumak

RAHAT UYKU

Uyku düzeninin hayatımızdaki önemi çok büyük. Düzensiz uykuya sahip olan kişilerde dikkat dağınıklığı ve kilo alımı gibi sorunlar oluşuyor. Yaşımız ilerledikçe uyku gereksinimiz azalacağını düşünebilirsiniz ancak bu yanlıştır. Kaç yaşında olursanız olun ideal uyku saatleri yedi sekiz saat olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

Alkol ve Sigara Tüketmek

Sigarının zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Sigara ciğerlere verdiği zarar kadar dış görünüşümüze de zarar veriyor. Belli bir oranda alkol kullanmanın ise iyi olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu oran yaşınız ilerledikçe azalmalıdır. Yoksa aşırı alkol tüketiminden bilişsel gerileme yaşayabilirsiniz.

1994 yılında Yalova'da doğdum. İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünü bitirdim. Kadın, moda, güzellik konularına ilgim olduğundan modernkadin'ı kurarak yazılar paylaşmaya başladım.

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir