Moda

Yüz Tipinize Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri

Hazırlayan  | 
Önceki1 of 5
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

Artık moda çok hızlı değişiyor. Güneşin ışınlarını kıracak kaliteli bir polarize güneş gözlüğü almakta göz sağlığımız için şart. O zaman her sene değiştirmenize gerek kalmayacak, moda değişse de demode olmayacak, size yakışacak gözlüğü bulmak için yazımıza. Öncelikle gözlüğünüz yüz tipinizle kontrast oluşturmalı, göz bebeğinizi ortalamalı, çerçevenin boyutları yüzünüzle orantılı olmalı ve giyeceğiniz kıyafetlerin renklerine uyumlu olmalıdır ki günlük hayatta kullanırken kombinlemeyi kolaylaştırsın.

Kare/Dikdörtgen Yüz Tipine Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri

Aynaya baktığınızda yüzünüz köşeli ise kare/dikdörtgen yüz tipine sahipsiniz demektir. Sizin güneş gözlüğünüz keskin hatlarınızı kıracak yüzünüzü yumuşatacak modeller olmalıdır. Oval, yuvarlak, kedi gözü denilen modeller sizin için birebir. Dikdörtgen bir yüzünüz varsa gözlük sapınızı ince seçerek yüzünüzü daha kısa, kare yüzünüz varsa kalın sap seçerek yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz.

Önceki1 of 5
Ok tuşlarını kullanarak değiştirebilirsiniz

1994 yılında Yalova'da doğdum. İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik bölümünü bitirdim. Kadın, moda, güzellik konularına ilgim olduğundan modernkadin'ı kurarak yazılar paylaşmaya başladım.

1 Yorum

  1. Pingback: Güneş Gözlüğünde Zaman Aşımına Dikkat! - Modern Kadın

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir